جواب بنده را بدهید بی نهایت سپاسگذار خواهم بود) باید این سوال را در قسمت x

جواب بنده را بدهید بی نهایت سپاسگذار خواهم بود) باید این سوال را در قسمت... و ضرایب ریاضی كسینوس و سینوس و كتانژانت و تانژانت رو بگید؟مثل كسینوس ...
... ماتریس 3*3یابیشتر چگ ...
... چند متر مربع است؟ 2)250 میلی متر مکعب چند مترمکعب است؟ 3)4000 سیی سی برابر ...
... دست آوردن قطر مربع aرادیكال دو است .من این فرمول رو بارها امتحان كردم ولی ...
... و پارامتریک چیه؟ کاربرد آمار ...
... (باقیمانده صفر) چه نوع کسرهای هستند؟ کسرهای اعشاری متناوب ( ساده و مرکب) ...

... در مخابرات چیست؟ و آیا در زمان كابل برگردان تلفنها قطع می‌گردند؟ - لیسانس ...
... اتصال رله به میکرو کنترل atmega 32 دچار مشکل شدم . رله بیشتر ار 90mA میکشه و ...
... یا ارتالون كه در پاسخ به سولات گفته اید چیست (توضیح) قیمت ان چطو ریاست ...
... یه مدار ریموت کنترل (فرستنده و گیرنده رادیویی) 8 کانال یا بیشتر مثلا 12تا ...
... و یا یك مقاله كامل در مورد " رادار "(اعم از اصول رادار،نحوه عملكرد رادار، ...
... یک منبع تغذیه بدون ترانس میگردم. با خروجی یک آمپر در ۹ولت. شاید بشه از ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

جواب بنده را بدهید بی نهایت سپاسگذار خواهم بود) باید این سوال را در قسمت
با عرض سلام و احترام.(زودتر جواب بنده را بدهید بی نهایت سپاسگذار خواهم بود) باید این سوال را در قسمت کارشناسی مطرح می کردم ما گویا این قسمت بسته شده. امیدوارم شما بتونید جواب منو بدهید. جناب آقای زینسار اطلاعاتی در مورد رشته های ((مهندسی شیمی نساجی و علوم الیاف)) و رشته تازه وارد ((مهندسی ورزش)) می خواستم باز کار این ها چگونه است؟ کدام بهتر است؟ در کجا می توان مشغول به کار شد؟ آیا رشته های آینده داری هستند؟؟ تشکر. خدانگهدار.
چهارشنبه 30/11/1387

پاسخ :
با عرض سلام و احترام
دوست گرامی
همانطوركه می‌دانید دانشجوی‌ گرایش‌ شیمی‌ نساجی‌ و علوم‌ الیاف‌ در زمینه‌ تولید الیاف‌، خواص‌ الیاف‌، مواد رنگزا، خصوصیات‌ مواد رنگزا و نحوه‌ تكمیل‌ مواد نساجی‌ مطالعه‌ می‌كند. به‌ عبارت‌ دیگر با طرز تهیه‌ الیاف‌ و نحوه‌ كاربرد مواد شیمیایی‌ در صنایع‌ نساجی‌ آشنا می‌گردد.
دانشجوی‌ گرایش‌ شیمی‌ نساجی‌ باید در درس‌ شیمی‌ قوی‌ باشد. فارغ‌التحصیل‌ این‌ رشته‌ باید توانایی‌ كار با نیروی‌ زیاد را داشته‌ و به‌ كار با ماشین‌آلات‌ صنعتی‌ نیز علاقه‌مند باشد.
یك‌ مهندس‌ نساجی‌ می‌تواند در كارخانجات‌ نساجی‌ به‌ عنوان‌ مدیر عامل‌، رئیس‌ كارخانه‌، مدیر تولید (مسؤول‌ سالن‌های‌ مختلف‌ ریسندگی‌ ، بافندگی‌، رنگرزی‌، چاپ‌ و تكمیل‌ زیر نظر این‌ مدیر كار می‌كنند)، مدیر بازرگانی‌ (مسؤول‌ بازاریابی‌، مسؤول‌ فروش‌ و مسؤول‌ تداركات‌ در این‌ بخش‌ فعالیت‌ دارند)، مدیر مهندسی‌ صنعتی‌ (مسؤولان‌ آزمایشگاه‌های‌ مختلف‌ و كارشناسان‌ كنترل‌ كیفیت‌ بخش‌های‌ مختلف‌ در این‌ حیطه‌كاری‌ فعالیت‌ می‌كنند) و مشاور كارخانه‌ (مشاور در امور مختلف‌ مانند خرید خط‌ تولید، طراحی‌ خط‌ تولید، تولید جنس‌ جدید، رفع‌ اشكالات‌ پیش‌آمده‌ در خط‌ تولید، خرید ماشین‌آلات‌ و بررسی‌ افزایش‌ انعطاف‌پذیری‌ آنها) فعالیت‌ كند یا با بخش‌ نساجی‌ مؤسسه‌ استاندارد، اداره‌ نساجی‌ و پوشاك‌ وزارت‌ صنایع‌، بخش‌ نساجی‌ وزارت‌ كار (برای‌ بررسی‌ مسائل‌ كارگری‌، كم‌ كردن‌ ضایعات‌ و افزایش‌ تولید و بهره‌وری‌)، بخش‌ نساجی‌ وزارت‌ دادگستری‌ (برای‌ تعیین‌ قیمت‌ كارخانجات‌ ورشكسته‌ و برآورد كردن‌ قیمت‌ كالاهای‌ نساجی‌)، سازمان‌ پژوهش‌های‌ علمی‌ و صنعتی‌ و مراكز تحقیقاتی‌ مانند مركز تحقیقات‌ جهاد كشاورزی‌ همكاری‌ نماید. لازم به ذكر مواردی كه در بالا بدان اشاره شد، در صورت وجود فرصت شغلی در مراكز مذكور است. متاسفانه صنعت نساجی كشور جندسالی است كه با بحران روبرو شده و اكثر دانش آموختگان رشته نساجی با مشكل بیكاری روبرو هستند. نتایج بدست آمده عمدتا" از ضعف صنعت نساجی و پوشاك حكایت دارد، این صنعت در ایران هنوز ابتدایی‌ترین امكانات را برای تحرك پیدا نكرده‌است ، در مقایسه با كشورهایی مثل تایوان، كره، سنگاپور، مالزی، چین، تایلند و حتی بعضی از همسایگانمان مثل تركیه و پاكستان در كشور ما هیچ كار اساسی برای این صنعت انجام نشده‌است ، علیرغم سهم قابل توجه صنعت نساجی در كل تولیدات صنعتی جامعه ارزش صادرات آن ناچیز است و محصولات تولیدی صنعت در مقابل كالاهای مشابه وارداتی ضعف عمده‌ای را از خود نشان می‌دهند.
عمده مشكلاتی كه باعث پایین آمدن قدرت رقابت صنعت نساجی و پوشاك كشورمان در مقابله با صنایع كشورهای دیگر است عبارتنداز : 1 - ضعف تكنولوژی صنایع نساجی در هماهنگی با سیاستهای جدید اقتصادی كشور. 2 - بالابودن قیمت تمام شده تولید و پایین بودن كیفیت منسوجات بدلیل فرسودگی ماشین‌آلات . 3 - عدم هماهنگی قانون كار با مدیریت منابع انسانی در بخش صنعت كشور. 4 - وخامت وضع فروش و بالمال وضع نقدینگی و اعتباری جهت تامین هزینه‌های تولید و بویژه خرید نقدی و بموقع مواد اولیه. 5 - ضعف مدیریت و كمبود متخصص . 6 - نامشخص بودن سیاست گذاریهای صنعتی با توجه به بهره بالای وامهای صنعتی، نرخ ارز بالا، ناچیز بودن تعرفه‌های گمركی، ورود انبوه كالا و منسوجات بصورت قاچاق و عدم همكاری بانكها با صنایع كشور
اما در مورد رشته مهندسی ورزش، این رشته یك رشته نو وجدید است و هدف اصلی رشته مهندسی ورزش، كمك به افزایش سلامت جامعه با نگاهی علمی و فنی نسبت به ورزش و همچنین طراحی اماکن و وسایل ورزشی از جمله کفش، لباس و .. . است
علیرغم وجود دروس مشترک مهندسی ورزش با گرایشهای بیومکانیک، بیومتریال و بیوالکتریک نمی‌توان رشته مهندسی ورزش را به عنوان رشته‌ای برآمده از دیگر رشته‌ها تلقی کرد.
رشته مهندسی ورزش از آنجاییكه رشته نوئی است ، هنوز شرح شغل مشخصی در كشور برای اشتغال فارغ‌التحصیلان آن تعریف نشده‌است كه مطمئنا" بزودی اینكار صورت خواهد گرفت. اما با عنایت به تجربه‌های گذشته كه معمولا بازاركار برای رشته‌های نو و جدید خوب بوده، بنظر می‌رسد اولین فارغ‌التحصیلان رشته بتوانند براحتی جذب مراكز مربوطه شوند.
اگر در زندگی دنبال امنیت هستید، معلوم است که دیگر علاقه ای به رشد ندارید.(ر.ز) / موفق باشید

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... رو ب ...
... تعداد ارقام اعشاری را تنظیم کنیم یعنی مثلا با دو رقم اعشار نشان دهد؟ <div>دستور ...
... نقاشی به شبکه پویا در قسمت بار گذاری نقاشی موفق نیستم.چند بار امتحان کریم ...
... دوال کور با کور تو دو و کو ...
... علت ریست شدن ناگهانی کامپیوتر چیست؟ ...
... کیس کامپیوتر را به لب تاب وصل کرد و از صفحه لب تاب به عنوان مانیتور استفاده ...

... اعداد در نرم افزار word و power point فارسی نوشته شود چه تنظیماتی را باید انجام ...
... چگونه ویندوز عوض کنیم؟ ...
... از کرک برنامه چیست؟ از کجا تشخیص بدهیم برنامه ای کرک دارد یا خیر؟ 2_ من ...
... توانم کامپیوتر 32 بیت را به 64 بیت تبدیل کنم ؟آیا باید مقدار رم آن را زیاد ...
... شبکه کردن دو کامپیوتر (لپ تاب و PC) به وسیله کابل کراس را به طور کامل توضیح ...
... موبایل ...

سایر مطالب

سایر مطالب

*